52 52 06 004
ul. Jagiellońska 111 lok.2, 85-027 Bydgoszcz
Godziny otwarcia: pn-pt: od 8.00 do 20.00

Bezpłatne Wi-fi na terenie całego obiektu

Rehabilitacja urologiczna

Rehabilitacja urologiczna stanowi jedną z bardziej skutecznych metod, pozwalających poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu. Dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom człowiek może ograniczyć uciążliwe i wstydliwe objawy. Nietrzymanie moczu jest przypadłością wielu osób, które dzięki pomocy naszych specjalistów mogą wrócić do normalnego funkcjonowania. U nas mają Państwo gwarancję, że rehabilitacja urologiczna prowadzona będzie przez osoby doświadczone i dyskretne. Dzięki ćwiczeniom wzmocnią Państwo odpowiednie partie mięśni i poczują się lepiej.


W Gabinecie pracują:


  • mgr Magdalena Szczepańska
Nietrzymanie moczu to niezwykle istotny społecznie i kłopotliwy personalnie problem, dlatego zastanawiającym jest fakt wyobcowania i pomijania tego tematu. Jak ogromna jest skala nietrzymania moczu niech świadczy fakt, iż dotyczy on 7 na 10 kobiet po okresie menopauzy. Przyczyn nietrzymania moczu jest wiele, podobnie jak metod terapii, począwszy od zmiany stylu życia na leczeniu operacyjnym kończąc. W naszej Klinice staramy się pomóc chorym w najmniej inwazyjny sposób m.in. poprzez naukę właściwych zachowań dnia codziennego, zastosowania metod wspomagania (m.in. pessarów) oraz w końcu poprzez rehabilitację urologiczną.

Kto może być poddany rehabilitacji urologicznej

Do programu leczniczego mogą być zakwalifikowani pacjenci (zarówno kobiety jak tez mężczyźni) z wszystkimi typami nietrzymania moczu, również po zabiegach operacyjnych. Szczególnie polecana jest dla pacjentów z nietrzymaniem moczu po prostatektomii radykalnej (wycięciu gruczołu krokowego), kobiet z nietrzymaniem moczu o typie wysiłkowym, pacjentom z zaburzeniami neurologicznymi, chorobami kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, jak również pacjentom z powikłaniami pooperacyjnymi.

Ostateczna decyzja o kwalifikacji jest podejmowana jednakże po konsultacji lekarskiej. Niekiedy do kwalifikacji niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań (USG dna miednicy, badanie urodynamiczne, cystoskopia, cytologia moczu itp.) i konsultacji specjalistycznych (neurologiczna, neurochirurgiczna, ginekologiczna).


Metody leczenia:

  • Pessaroterapia: 

Metoda leczenia Zaburzeń Statyki Narządów Rodnych. Polega na stosowaniu dopochwowych urządzeń o różnym kształcie i wielkości, które zapewniają mechaniczne wsparcie dla wypadających narządów. Ze względu na odmienności anatomiczne konieczne jest indywidualne dobranie pessarów oraz odpowiednie przeszkolenie w ich użytkowaniu.

  • Urorehabilitacja:

Niezwwykle skuteczna jednak wciąż niedoceniana w Polsce metoda stosowana w leczeniu nietrzymania moczu. Prawidłowa rehabilitacja medyczna, w skład której wchodzi prawidłowo wykonywany trening mięśni dna miednicy oraz wykorzystanie metod fizykoterapii jest standardem postępowania w wielu krajach Europy zachodniej. Prawidłowo poprowadzony trening jest w stanie zmniejszyć objawy nietrzymania moczu w 3-6 tygodni, bądź znacznie je ograniczyć.


Kto prowadzi leczenie?

Program leczniczo-profilaktyczny jest prowadzony przez  mgr Magdalenę Szczepańską (specjalistę fizjoterapii) we współpracy z lekarzami specjalistami urologii.


Oferta:

  • Koszt jednorazowego spotkania z fizjoterapeutą wynosi 200 zł za pierwszą wizytę i 150 zł za każdą następną
  • Dla osób wymagających dłuższego okresu leczenia proponujemy pakiet 5 wizyt w cenie 700 zł. Pakiet polecany jest mężczyznom z pooperacyjnym wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz kobietom z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Kontakt

Godziny otwarcia

pon-pt:
od 8.00 do 20.00

Dane kontaktowe

Adres:
Telefon:


E-mail:
PARISMED Sp. z o.o.
SPECJALISTYCZNE
GABINETY LEKARSKIE

ul. Jagiellońska 111 lok. 2

52 52 06 004
52 52 63 221

biuro@parismed.pl

Dojazd

Wygodny dojazd komunikacją miejską.
Tramwaje nr: 2 , 3, 4, 5, 7, 8, 10
Autobusy nr: 65, 68, 69, 89

Zobacz rozkład jazdy


Dysponujemy bezpłatnym parkingiem.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej    Zamknij ten pasek